O nás

Úvod O nás

 

     Kde se vzal strýček Tom

 

 


     Není tomu zase tak dlouho (ještě si na to vzpomínám:-)), co jsem před pár lety naprosto propadl kávě.

Nejprve šlo pouze o požitek z dobré kávy, touhu objevovat nové chutě různých druhů kávy, z různých koutů světa a různých pražíren. Postupem času tato touha přerostla ke koupi malé domácí pražičky na kávu. Prostě jen tak, pro radost, abych mohl dobrou kávou potěšit nejen sebe, ale i rodinu a pár přátel v okolí.

     Ale jak už to tak bývá, některé činy mají větší důsledky, než si člověk v danou chvíli dovede vůbec představit. A tak to neskončilo jen u malé pražičky stojící na kuchyňské lince a hrstí upražené kávy. Postupně se zrodil sen, sen který se tak nějak sám přiživoval, chtěl jsem vědět a hlavně umět víc.

     Vždy je dobré učit se od nejlepšího a tak to skončilo certifikací baristy a pražiče u lektora italského původu Roberta Travisana člena SCAE.


Od totoho okamžiku byl pak už jen krůček k otevření pražírny strýčka Toma


     V současné době se zájem o kávu zvyšuje, což zlepšuje i samotné povědomí o tomto nápoji a dochází ke kultivaci celého odvětví, nicméně tato snaha o kultivaci se občas mění až v jistou ritualizaci přípravy a pití kávy. Přípravě svého oblíbeného nápoje by samozřejmě člověk měl věnovat jistý čas a úsilí, ale neméně důležitý je také samotný zážitek, který ve Vás pití kávy zanechá.

 
 

     Ať už berete přípravu a pití kávy jako rituál nebo si prostě jen rádi vychutnáte kávu s Vašimi přáteli... podstatný je zážitek!

 

 

A proto si vychutnejte kávu po svém…

 

 

     Strýček Tom se bude vždy snažit připravit pro Vás kávu tak, jak umí nejlépe